Cinsiyet tahmini 16 . günde cinsiyet tahmini

153

olduğunuzu öğrendikten sonra merakınız artık bebeğin kızmı yada erkekmi olacağı olur. Geçmişten günümüze bebeğin cinsiyetini tahmin eden bir çok yöntem uygulanmıştır. Bu uygulamaların çoğunun aslın da bilimsel bir dayanağı yoktur. gebeliğin 17-18 ve 20. haftasın da bir ultrason muayenesi ile görebilirsiniz.

 

 

 

Bebeğinizin cinsiyetini keşfetmek, hamileliğin heyecan verici bir parçasıdır. Ultrason yüksek frekanslı ses dalgaları, bebeğinizin rahmin içinde iken görüntüleri üretir. Ultrason ile cinsiyet tahminin de yanılmalar nadiren olur. Bu duruma bebeğin pozisyonu , bacak arasına sıkışan kordon neden olabiliyor.

Çin takvimi ile cinsiyet belirme yöntemini duymuşsunuzdur. Bu yöntem hakkında bazı insanlar doğruluk payının olduğunu söylüyor. Bu durum bilimsel kanıttan yoksundur. Hatta size bir ip ucu vereyim çinlilerin ortaya attığı bu yöntem işe yaramış olsaydı çinde kız nüfusta patlama olmazdı .

Bebeğin cinsiyetini tahmin etme ile ilgili diğer söylemler şunlardır. Tatlı ve tuzlu hatta protein açısın dan zengin besinler tüketiyorsanız bebek erkektir. Ekşi besinler tüketiyorsanız bebek kızdır. Sabahları çok sık kusuyorsanız bebek kız olabilir. Ten ve saçınız parklak görünüyorsa bebek erkektir. Gebelikte güzelliğinizden eser kalmadıysa bebek kızdır.

Gebelikte karnınız düşükse ve sivri ise bebek erkektir. Gebelikte karnınız yüksekse ve genişse bebek kızdır. Gebeliğin ilk günlerinde hcg değerinin yüksek çıkması kız çocuğa işaretmiş. Yüzük testi ile bebeğin cinsiyeti tahmin edilebiliyormuş. Bir alyansa ip geçirilir ve hamile kaının karnı üzerine bu yüzük sarkıtılır. Yüzük yuvarlak dönüyorsa bebek kız ileri geri geliyorsa bebek erkekmiş.

Tuhaf yöntemlerden biride sarımsak testidir. Sarımsak cilde sürülüyor koku çabuk geçiyorsa bebek kız, koku uzun süre kalıyorsa bebek erkekmiş. Bir diğer ilginç yöntem anne adayının kafasının üzerine tuz koymak. Anne adayı farkında olmadan elini kafasına götürürse bebek kız götürmez ise bebek erkekmiş. Son olarak makas testi var. Bu inanışa göre makas açılır ve bir minderin altına konur. Anne adayı oraya oturursa bebek kız oturmaz ise bebek erkekmiş.

Evet sevili okurlar ultrason dışın da bebeğin cinsiyetini kesin olarak öğrenmek mümkün değil. Bu verdiğimiz yöntemlerin kesinlikle bilimsel bir dayanağı yoktur. Eğlence amaçlı yöntemlerdir. Bebeğinizin cinsiyeti merakınızı katlayabilir fakat sabırlı olmalısınız . Daha önce belirttiğimiz gibi en erken 17 18 ve 20. haftalarda bebeğinizin cinsiyetini görebilirsiniz.Cinsiyet Tahmini 16. Günde Cinsiyet Tahmini

153

Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi ve tahmini olayı üzerine bir haber kızlar. 16. günde bebeğin cinsiyetinin ne olacağını İsrailli bilim adamları çözmüşler. Bakın haberin devamında neler yer alıyor.

16. Günde Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılacak ?

Doğaca bebeğinizin cinsiyetini merak ediyorsunuz. Kız mı Erkek mi  olacak ? Gebeliğinizin 16. gününde tespit edilebilecek. İsrailli bilim adamları, ceninin beslenmesini sağlayan bir hormonun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.Tel Aviv Genetik Enstitüsü’nde yapılan araştırmalarda, gebeliğin 16. gününde, ceninin beslenmesini sağlayan MSHCG hormonunun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.MSHCG hormonunun, annenin kan ve idrarında, veya olmadığı zamanlarda testle saptanabildiği biliniyor. Bilim adamları, annenin bir kız çocuğuna kaldığı zaman, MSHCG hormonunun 5 defa daha fazla salgılanadığını belirttiler.

Daha önce bir başka araştırmada, MSHCG hormonunun, gebeliğin ikinci ve üçüncü ayında, kız çocuğuna kalan annelerde daha fazla salgılandığı saptanmıştı. Bilim adamları, araştırma sonucunun şimdilik bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için kullanılmaması gerektiğini, bu konuda başka işaretlerin de elde edilmesiyle daha kesin sonuç alınabileceğini kaydettiler.347 kadın üzerinde yapılan araştırmada, gebeliğin 14-20 günlerinde MSHCG hormonunun 1 veya 3 kez daha fazla salgılandığı belirlendi. Araştırma sonucunda 184 dişi, 163 erkek ceninin meydana geldiği gözlendi. Gebeliğin 3. haftasında MSHCG hormonu yüzde 18.5 daha fazla belirlenen kadınların daha sonra kız çocuğu doğuracakları belirlendi.Çevre cinsiyeti etkiliyor

ABD’de Michigan State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, çevresel faktörlerin doğacak çocuğun cinsiyeti üzerinde etkili olabileceğini gösterdi. Journal of Occupational and Environmental Medicine adlı dergide yer alan araştırma raporunda, çevre kirliliğinden etkilenen erkeklerin çocuklarının daha çok erkek olduğu kaydedildi. Araştırmada, kanlarında yüksek oranda PCB (poliklorlu bifeniller) bulunan erkeklerin çocuklarının yüzde 57′sinin erkek olduğu saptandı. PCB, vücuttaki iç salgı bezlerinin çalışmasını engelleyerek, kansere de yol açabiliyor.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.