Kimyasal gebelik belirtileri nelerdir ?

141

Kimyasal aslında çok erken bir düşüktür ve bu ultrasonografide herhangi bir şey görülmeden gerçekleşir. Kimyasal bir test başlangıçta pozitiftir, ancak test sonucunuz pozitif olmasına rağmen adet olabilirsiniz. Pozitif bir testinden 1 hafta sonra adet olmak kafanızı karıştıra bilir . Bu durum da yapmanız gereken bir kadın doğum uzmanına görünmektir.

 

 

 

Bir yumurta ve sperm hızlı hücre bölünmesi yoluyla büyümeye başlar, zigot oluşturmak üzere her ortağından( kadın ve erkekten ) 23 kromozom birleştirir. Bu süreçte bazen bir hata olur, çok fazla kromozom üretir veya yetmez. Rasgele ortaya çıkan bu durumun kimyasal gebeliğe neden olduğu vurgulanıyor. 35 yaş üstün de kalanlarda, pıhtılaşma problemleri olanlarda, tiroid problemleri gibi tanı koyulmamış tıbbi sorunlar kimyasal hamilelik riskini artırabilir. Kimyasal hamilelik belirtilere sahip olamaz. Bazı kadınların olduğunu fark etmeden erken bir düşük yaparlar.

Adet dönemine bir kaç gün kala gebelik testi yaptısanız ve sonuç pozitifse bir kaç gün sonra da adet olduysanız geçirdiğiniz olası. Tabi her kanama kimyasal gebelikle ilgili değilidr. Yerleşme kanaması da olabilir. Bu nedenle pozitif bir test sonucu aldıysanız teyidi için mutlaka hekime görünün.

Bize gelen sorular dan birine değinelim. Pazartesi günü gebelik testi yaptım. Her üç tst sonucum da pozitif çıktı bugün cuma ve ben çok yoğun bir şekilde adet oldum. Hcg testi yaptırdım sonuç 0.11 negatif. Kafam çok karıştı şimdi hamilemiyim değilmiyim ?

Bu örnekte görüldüğü gibi pozitif bir test sonucu ardından kanama ve akabinde yapılan bir test . Kimysal gebelik geçirenlere her hangi bir müdahale yapılmıyor. Genelde kendi kendine sonlanıyor. Bir çok kadın kimyasal gebelik geçirdiğin den habersiz oluyor. Ancak tesadüfen yapılan bir gebelik testi durum hakkın da bilgi veriyor.

Bir den fazla kimyasal geblik geçirdiyseniz mutlaka hekime görünün. Bir defa kimyasal gebelik geçirmeniz halinde tekrar aynı durumu yaşaya bilirsiniz de yaşamaya bilirsinizde.Doğurganlığınız kimyasal hamilelikten etkilenmez. Yalnız birden fazla kimyasal gebelik bir probleme işaret etmektedir. Kimyasal gebeliğin bir çok olası nedeni vardır. Neden ancak hormon tetkitleri ve hekim muayenesi ile anlaşılabilir.

Kimyasal hamilelik normal döneminize çok benzer. Pozitif bir gebelik testi aldıktan sonra kanama başlar ve normal sürenizden daha ağır olabilir. Daha fazla kramp olabilir ve her zamankinden daha fazla pıhtı geçirebilirsiniz. Kimyasal hamileliklerin çoğunluğu geliştikçe fetusta kromozomal problemler olduğu için oluşur. Bir kimyasal gebelik yaşamanızın diğer potansiyel nedenleri arasında rahimde doğuştan gelen veya edinilen anormallikler, düşük hormonal düzeyler, uterusta yetersiz astar, luteal faz defekti ve bazı enfeksiyonlar bulunur. Sevgili okurlar, kimyasal gebelik nedir nelerdir başlıklı makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.