SORU : Adet dönemindeki ilişkiden hamilelik olur mu ?

1244

Adetli yani regl durumunda iken ilişki yaşamanın bir tehlikesi var mı ? Bebek olma ihtimali nedir ?

Sevgili hanımlar,  özellikle kanın deli aktığı gençlik zamanlarında, sitemize gelen yorumlara bakıldığında genç kızlarımızın artık ilişki yaşadıkları ortaya çıkıyor. Özellikle genç yaşta istenilmeyen bir hamileliğin önüne geçmek için de kişilerin aklında deli sorular oluyor bu soruların en başını ise Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım alıyor.  İlişki yaşayanlar spermin geri akması durumu da bizlere soru olarak yöneltiyorlar. Aslında sevgili kızlar sizin hamile kalabilmeniz için önemli hatta olmaz ise olmaz bir şartın yerine gelmesi gerekiyor. Adet olan bir kadın hamile olamaz neden ? Sevgili hanımlar, sizlerin bebeğinin olabilmesi için yumurtlama aşamasında olmanız gerekiyor.  YUMURTLAMA DÖNEMİ HESAPLAMAK

Adetli bir insanın yumurtası olmaz malesef, dolayısı ile adetli iken ve takip eden 5 gün içinde sizlerin bebek sahibi olma ihtimali sıfır. Aslında adet kanaması devam ederken hamilelik oluşma riski yok denecek kadar azdır ama yinede şunları bilmenizde yarar vardır diye düşünüyorum. Gebeliğin oluşumu açısından en uygun günler, aslında yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki ilk 2-3 günlük süre zarfıdır. Tabiki spermlerin 3 günden daha fazla ve 7 gün süreye kadar rahim içinde yaşayabilineceği de bilinmektedir. Örneğin regl durumunda iseniz ve ilişki yaşamışsanız, genital kanala giren spermler adet döngüleri çok kısa olan bir kadında veya adet döngüsü 29 gün olmasına karşın yanlızca o aya özgü olarak tesadüfen daha kısa sürmüş bir kadında yumurta hücresini bulup gebeliği başlatabilirler. Ama dediğimiz gibi bu çok düşük bir ihtimaldir.

Bunların dışında bir de sizlere bir bilgi vermek istiyorum değerli misafirlerimiz, Adet döneminde ilişkiye girmenin temizlik açısından da erkek ve kadın tarafı için sıkıntıları var. Bunun haricinde de dinen bu dönemlerde ilişkiye girmeniz yasaklanmıştır. Bilgi olarak veriyoruz yine de sizler bilirsiniz. Adetli iken ilişkiye girme hususunda bizlere yönetlmek istediğiniz sorularınız var mı ? Hemen konun altından rumuz ve yine size ait olmayan ya da olan bir mail adresi yazarak, bizlere iletmek istediğiniz sorunuzu anlaşılır ve net bir biçimde bize iletin hemen sizlere doğru ve hızlı şekilde cevaplar sunalım ? Konumuzu beğendi iseniz lütfen sosyal mecralarda paylaşın olur mu ?

GEBE KADINLAR KULÜBÜ

 
402 thoughts on “SORU : Adet dönemindeki ilişkiden hamilelik olur mu ?

  1. Site Yönetimi

    Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.Karın ağrısı zaten mens döneminde olan bir şey bundan yola çıkarak gebelşk var diyemeyiz.Şüpheniz için test yapabilirsiniz.

    Reply
  2. Site Yönetimi

    Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.Karın ağrısı zaten mens döneminde olan bir şey bundan yola çıkarak gebelşk var diyemeyiz.Şüpheniz için test yapabilirsiniz.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.