Tarlusal nasıl kullanılır ne ilacıdır ve ne işe yarar hakkında merak edilenler

155

, var olmayan veya düzensiz menstrüel dönemler veya anormal uterin kanama gibi durumların tedavisinde kullanılır. , endometriyal hiperplazi (uterus kanserine yol açabilecek bir durum) riskini azaltmak için de kullanılır.Kısacası bir adet söktürücüdür.

Kadınlarda adet düzensizliği ortak bir sorundur. Adet düzensizliği gebe kalmak isteyenlerde probleme neden olabilir. Ayrıca bazı kadınlarda adet görmeme yada aşırı kanama görülebilir. Tarlusal bu rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Tarlusal hekim önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Ayrıca hekimin önerdiği şekilde düzenli kullanmakta fayda vardır. sonrası düzensiz kanama veya lekelenmeler olabilir. sonrası yaşadığınız septomları not alın ve hekiminize bildirin.

 

 

Sitemize tarlusalla ilgili yoğun sorular almaktayız. Bu sorulardan biride tarlusalın gebelikten koruyup korumadığı dır. Sevgili hanımlar tarlusal gebelikten korumaz yada var olan bir gebeliği sonlandırmaz. Şayet gebelik düşünmüyorsanız etkili bir korunma yöntemi tercih edin. Şayet gebeyseniz kesinlikle tarlusal kullanmayın bu gebeliğiniz açısından çeşitli komplikasyonlara yol açabilir.

Her ilacın yan etkisi olduğu gibi tarlusalda bir takım yan etkilere sahiptir. Tarlusal hapın yan etkiler şunlardır.
Lekelenme, adet döngüsünde değişimler,baş ağrısı,uyku düzeninde değişim, gögüslerde hassasiyet, kilo alma,görme ile ilgili problemler, kaşıntı, cildin sararması,uyuşma. Bu komplikasyonlara sahipseniz mutlaka ilacı reçete eden doktorunuza durumu bildirin.

düşük yaparmı ? Bu soruyu sıklıkla alıyoruz ve kesinlikle gebelikte bu ilacın kullanılmamasını öneriyoruz. Gebeliği tarlusal sonlandırmaz ancak gelişimsel ve zihinsel problemlere yol açabilir. Şayet istenmeyen bir gebelik söz konusu ise mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün. Diyabeti olanlar,sigara ve alkol içenler, tiroid problemi olanlar, böbrek yetmezliğine sahip olanlar, astım ve yüksek tansiyon hastalarıda tarlusal hapı hekim önerisi olmadan kullanmamalıdır.

Sevgili takipçilerimiz ; Daha önce tarlusal hap kullandınızmı ? Şayet kullandıysanız ne gibi etkileri gördünüz ? Tarlusal hap bittikten sonra ne zaman adet oldunuz ? Konuya dair soru ve deneyimlerinizi bizlerle bu başlık altından paylaşabilr, bir çok kişiye bilgilerinizle ışık olabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyoruz..
2 thoughts on “Tarlusal nasıl kullanılır ne ilacıdır ve ne işe yarar hakkında merak edilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.