Test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım ?

143

kadınlar için eşsiz bir deneyimdir. kalma hayali kuran bir çok kadın en erken dönemde olup olmadığını öğrenmek ister. Günümüzde saniyeler için de kalmayı öğrenmek gebelik testi ile mümkün. Bunun dışın da bir takım septomları izleyerek hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

 

 

Gebeliğin ilk ana belirtilerin den biri adet gecikmesidir. Bu belirti en kuvvetli septomdur. Kaçırılmış bir dönem size hamile olduğunuzun işaretini verebilir. Fakat adet döneminde gecikme olması sadece gebelikten dolayı olmuyor. Bir çok tıbbi koşul, stres, şehir değişikliği, tüketilen ilaçlar adetiniz de gecikmeye neden olabilir. Peki bu durum da ne yapmalısınız ? Tabiki gebelik testi . Gebelik testiniz negatif sonuç verirse bir jinekoloğa muayene olarak adet gecikmenizin nedenini öğrenebilirsiniz.

Gebe olan bir kadın da adet gecikmesinin dışında yerleşme kanaması görülmektedir. Yerleşme kanaması embriyonun rahimde kendine yer yapması yuvalanmasıdır. Yerleşme kanaması adete bir kaç gün kala kasık ağrısı eşliğinde olan lekelenmedir. Tabi her kadın bu lekelenmeyi yaşamayabilir. Ayrıca yerleşme kanaması adet gecikmesinde de ortaya çıkabilir. Bir çok kadın öyleki adet olduğunu sanıyor. Adet kanaması ile yerleşme lekelenmesi arasındaki fark kanamanın miktarıdır. Yerleşme lekelenmesi adından anlaşılacağı gibi çok az bir lekelenmedir.

Gebeliğin diğer belirtileri mide bulantısı, gögüslerde hassasiyet,mide bulantısı, baş dönmesi, vajinal akıntı, yorgunluk,halsizlik,ağızda metalik tat, kasık ağrısı sık idrara çıkmadır. Bu belirtileri adete bir kaç gün kala yada gebeliğin 4. haftasın dan itibaren yaşayabilirsiniz.

ile adet öncesi belirtiler benzerlik taşıyor. Aradaki tek fark adette gecikme olmasıdır. Bu nedenle gebelik şüphesi olan her bayana gebelik testi yapmalarını öneriyoruz. Test yapmadan hamile olduğunuzu % 100 anlayamazsınız. Belirtileri psikolojik olarakta yaşamanız muhtemel. Aynı zaman da bir takım sağlık koşulları belirtilere neden olabilir.

Sevgili okurlar, adetinizde gecikme varsa ve yukarıda yer alan belirtilere sahipseniz yapmanız gereken gebelik testidir. Pozitif bir gebelik testi sonrası mutlaka durum hekim tarafın dan teyit edilmelidir. Evde yapılan idrar testleri zaman zaman hatalı sonuç verdiği için kanda gebelik testi yaptırmanızı öneriyoruz. Test yapmadan hamile olduğumu anlarmıyım ? Başlıklı makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.